НАКАЗ Про організацію освітнього процесу за технологією дистанційного навчання з 19 по 23 квітня 2021 року
БОНДАРІВСЬКА ГІМНАЗІЯ
ЧМИРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
СТАРОБІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
|
НАКАЗ
16.04.2021 р. с. Бондареве № 68 –ОД
Про організацію освітнього процесу
за технологією дистанційного навчання
з 19 по 23 квітня 2021 року
Відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», статті 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», листів Міністерства освіти і науки від 04.08.2020 №1/9 – 419, 05.08.2020 №1/9 – 420, Методичних рекомендацій щодо викладання у початковій школі у 2020-2021 навчальному році (додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 11.08.2020 року №1/9 – 430, у зв’язку зі збільшенням на території громади випадків захворюваності на COVID – 19, враховуючи рішення районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (протокол від 16.04.2021 №9) , на виконання розпорядження сільського голови Чмирівської сільської ради від 16.04.2021 р. №49 – аг, з метою забезпечення належної організації освітнього процесу , підтримання безпеки санітарного стану закладів освіти та забезпечення здоров’я і безпеки учасників освітнього процесу ,
НАКАЗУЮ:
1. 16.04.2021р.провести позачергову педагогічну раду , на якій затвердити особливості організації освітнього процесу у закладі освіти з урахуванням Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладі освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50, Рекомендацій щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, визначених листом Міністерства освіти і науки від 05.08.2020 №1/9-420;
2. Вчителям-предметникам – до 18.04.2021 р. проінформувати батьківську та учнівську громади про Порядок організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання , умови відвідування закладу освіти, перебування в ньому в умовах профілактики розповсюдження коронавірусної хвороби шляхом розміщення інформації на офіційному шкільному веб-сайті.
3.Контроль за виконанням наказу залишаю за собою
В.о. директора Катерина ЗИГУЛЯ
З наказом ознайомлені : Калашник Л.І.
Курдюкова О.О.
Шрамко О.О.
Бондар О.В.
Бережна Н.В.
Пронька Б.В.
Додаток до наказу №68-ОД
від 16.04.2021р.
Загальні заходи профілактики грипу та інших ГРВІ:
- вдягайтеся відповідно до погоди;
- уникайте переохолодження, протягів, промокання ніг;
- врегулюйте режим праці та відпочинку, виділяйте достатньо часу на сон;
- до раціону харчування додайте часник, цибулю, відвари калини та смородини, малини тощо;
- регулярно проводьте вологе прибирання та провітрювання квартири чи кімнати у якій проживаєте;
- на уроках та практичних заняттях користуйтеся марлевою пов’язкою (одноразова марлева пов’язка замінюється через 2 год, багаторазова – прасується кожні 2 год);
- старайтеся не приймати гостей і самі не ходіть в гості;
- тимчасово не відвідуйте заходи з великим скупченням людей (кінотеатри, дискотеки тощо);
- обмежте користування громадським транспортом;
- перед виходом з дому застосовуйте оксолінову мазь;
- якщо ви захворіли негайно зверніться до лікаря.
Що таке новий коронавірус SARS-CoV-2 (2019-nCoV)?
Новий коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.
Симптоми
У людини, інфікованої SARS-CoV-2, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:
-
гарячка;
-
кашель;
-
задишка (ускладнене дихання).
Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів SARS-CoV-2 спричиняє запалення обох легень.
Чи є вакцина?
Наразі немає вакцини для захисту від SARS-CoV-2. Найкращий спосіб запобігти зараженню — уникнути впливу цього вірусу.
Чи є лікування?
Не існує специфічного противірусного лікування від COVID-19. Люди, інфіковані новим коронавірусом, можуть звернутися по медичну допомогу, щоби полегшити симптоми.
Як захиститися від інфікування:
-
уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;
-
не торкайтеся обличчя немитими руками;
-
часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;
-
ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо і яйця;
-
уникайте незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.
Як запобігти поширенню інфекції:
-
якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);
-
під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;
-
необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.
Які алгоритм і тактика ведення контактних осіб?
30 січня 2020 року було отримано рекомендації щодо алгоритму і тактики ведення контактних осіб від Європейського центру з профілактики та контролю захворювань (ЄЦПКЗ).
Згідно з цим алгоритмом, ті особи, які не мали близького контакту з новим коронавірусом, зокрема пасажири, що прибули з епідеміологічно неблагополучних районів, не підлягають спеціальному медичному спостереженню. Їм рекомендовано самостійні нагляд і термометрію протягом 14 днів з моменту останнього можливого контакту з новим коронавірусом. Ці заходи може бути припинено, якщо у них відсутні симптоми ГРВІ.
Якщо температура підвищується, таким особам рекомендовано надягнути захисну маску і звернутися до лікаря.
SARS-CoV-2 у світі ?
Головний інформаційний ресурс — офіційна сторінка Всесвітньої організації охорони здоров`я, де створене спеціальне сховище даних і актуальних інструкцій з епідеміологічних особливостей, профілактики і клінічного ведення нового коронавірусу. Цю інформацію оновлюють щоденно.
На На сайті Європейського центру з профілактики та контролю захворювань є інформація щодо правильного поводження із контактами високого та низького ступенів ризику.
Також була створена онлайн-платформа для відстеження актуальної інформації щодо нового коронавірусу на на сайті Університету Джона Гопкінса