Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Історія освітнього закладу

Date: 20 березня 2018 о 09:51, Refreshed 24 квітня 2018 о 14:45

ІСТОРІЯ   ЗАКЛАДУ   ОСВІТИ

Село Бондареве  виникло в 1861 році . Носить назву власника першого колодязя – Бондаря.

Старі назви вулиць – «Шепетівка», «Садова».   Нові назви –  «Садова», «Центральна ».

Розташоване на підвищеному рівнинному місці в степовій зоні, на відстані 3 км від сільської ради, 40 км від районного центра, 120 км від міста Сєвєродонецька .

Одразу після виникнення колгоспу було прийнято рішення збудувати школу в с. Бондареве. На сусідньому хуторі Березове знаходився великий кулацький дім Кучми Костянтина.  В 1928 році цей будинок перевезли в с. Бондареве і організували в ньому школу. Школа була початкова , з двома класними кімнатами. Навчалися в ній селянські діти, спочатку всього 20 учнів. Діти навчалися в школі і допомагали полоти кукурудзу, ячмінь, просо. Першими вчителями були Ялецький Андрій Макарович, подружжя Бурлуцька Є.М. та Висоцький П.К., що приїхали у 1934-1935 р.р.,  Хамчич П.М.  Кількість учнів у класах  становила 20-25 дітей, у школі навчалися діти з сіл Березове, Зелене, Микольське.

Після Вітчизняної війни у школі працювали вчителі Дікарьова Марія Іллівна, Кривенко Галина Пилипівна, Дубровська Марія Антонівна, Пантєлєєва Олександра Павлівна. Учнів було багато, а тому батьки почали клопотати  про відкриття семирічної школи в с. Бондареве, оскільки учням було далеко ходити до школи в с. Караяшник.

У 1953 році була відкрита Бондарівська семирічна школа і в цьому ж році було прибудовано приміщення з двох класних кімнат. До школи були направлені на роботу молоді, енергійні вчителі : Ковпак Ольга Олексіївна, Мурашко Ніна Кіндратівна, Ігнатова Ганна Миколаївна, Кучма Федір Карпович, Зеніна Валентина Андріївна, Ложечка Лідія Іванівна, Вакуленко Галина Микитівна. В кожному класі було не менше 25 учнів. В школі існувала піонерська та комсомольська організація. Кожного року піонери школи виїжджали на піонерські збори.

Багато учнів по закінченню школи стали хорошими спеціалістами і повернулися працювати в рідне село.

У 1965 році на базі семирічки утворилась восьмирічна школа.

У 1971 році за клопотанням колгоспників правління колгоспу  прийняло рішення про будівництво типової восьмирічної школи на 190 місць.

Перше  вересня  1972  року  стало великою подією в історії села, було  відкрито новий храм науки –  Бондарівську  восьмирічну  школу .

Продовжила керувати новою   школою  Ігнатова Анна Миколаївна .

У свій час директорами школи були з 1979 року - Рожко Марія Іванівна; з 1983 року - Овчаренко Любов Іванівна ; з1992  року – Кобиляцький Юрій Іванович ; з 2001 року – Калашник Любов Іванівна .

У 2010 році  на  посаду  директора  школи була призначена випускниця школи – Корабльова Наталія Іванівна , народилася у 1967 році в с.Бондареве , любить рідне  село , його  жителів , пишається  рідною  школою , педагогічним  колективом  та  учнями , з  повагою  та  вдячністю  ставиться  до  батьківської  громадськості .

Учителями з великої літери можна назвати педагогів школи. Вони йдуть через роки з учнями, надихаючи їх на добро, прагнучи створити особистість.   Вихованці і випускники школи з теплотою відгукуються про ветеранів педагогічної праці. Це пенсіонери: Онищенко К.В.; Рожко М.І.;Змага Л.І.; Овчаренко Л.І.; Євлінаренко А.І.; Скалаухов М.О., Чалапко Л.І. , які і зараз сумують за стежками , що ведуть  до  шкільного  порогу. Памятають педагогів ,які пішли у вічність  - це Ігнатова А.М.; Рожков В.М.;Чумак Р.О.;Робоча Г.І.; Іващенко О.О.; Бондар П.П.; Злодушна А.Д.; Ложечка І.М.;,Овчарова Є.С.; Кобиляцький Ю.І.; Кобиляцька О.В….

Гідними  своїх учителів є і випускники школи. У педагогічного колективу є підстави пишатися сотнями своїх випускників: учителями, лікарями, викладачами вищих навчальних закладів, юристами, письменниками, інженерами, керівниками великих підприємств, господарств.

Наприклад,  Сергій Жадан  – поет – прозаїк , перекладач , засновник Благодійного фонду,  Косогор В.А. ,  постійно переймаються проблемами школи, надають спонсорську допомогу.

Наша школа покликана стати тим місцем для особистості учня і вчителя, де буде духовно збагачуватись, творчо розвиватись кожен учасник навчально-виховного процесу, де буде формуватись громадянська зрілість і особиста відповідальність за свій вклад у національно-культурне відродження України, у розбудову держави.

9 учителів, 26  учнів та 10 працівників школи роблять усе для того, щоб у рідній школі було тепло і затишно, надійно і спокійно. Шкільний колектив дружній і працьовитий. До послуг учнів: їдальня, спортивний зал, стадіон, бібліотека, затишні класні кімнати. Організовано підвіз учнів до школи в кількості 10  чоловік і 2 вчителів з сіл Караяшник та Бондареве  (мікрорайон Караяшницької  сільської ради) .

Тут учні проводять більшу частину свого часу.

Педагогічний колектив Бондарівської школи іде в ногу з часом і робить свій вагомий внесок у виховання підростаючого покоління, піклуючись про майбутнє своєї держави.

Користується заслуженим авторитетом серед батьків, учнів і мешканців мікрорайону.

Comments:
Only authorized users can leave comments.